Twents regioteam wint Top Girls Toernooi 2017
Ondanks er bij FC Berghuizen meerdere selectieteams zijn en er ook teams zijn die in de jongenscompetitie uitkomen wil de club de individuele speelster nog een beter podium bieden om zich optimaal te kunnen ontwikkelen!
Nu is er op initiatief van FC Berghuizen een team gevormd samen met talenten uit de regio Twente, het Twents regioteam. Zij deden vandaag mee aan het topgirlstoernooi in Arnhem. Het team is samengesteld met meiden van maar liefst 7 verenigingen; zes speelsters zijn afkomstig van FC Berghuizen en acht speelsters komen uit de voormalige jeugdopleiding van FC Twente. Deze acht meiden spelen in een jongensteam bij De Esch (Oldenzaal), Emos, Tubanters en Sparta (Enschede), de Zweef (Nijverdal) en CSV (Apeldoorn). De speelsters kenden elkaar niet allemaal en er werd dan ook eerst een voorstelronde gedaan.
Het samengestelde team deed mee in de O17 poule terwijl zij op 3 speelsters na ook in de O15 poule mee had kunnen doen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen STEDOCO. Het Twents regioteam moest wennen aan elkaar, ze hadden immers nog nooit samen getraind of een wedstrijd gespeeld. Ondank Het Twents regioteam voetballend de bovenliggende partij was bleef een verdiend doelpunt uit en bleef het bij een 0-0 eindstand. Tegen SGS Essen werd al veel meer gevoetbald en de beste kansen waren voor het Twents regioteam, maar ook hier gelijkspel 1-1, dankzij een geweldige keepster van SGS Essen! In de derde wedstrijd bleek het Twents regioteam steeds meer een team te zijn en tegenstander ZVV’56 werd in 20 minuten met prachtig voetbal en een eindstand van 7-0 volledig van de mat gespeeld.
Ook de grote en sterke meiden van Buitenveldert waren ondanks hun fysieke spel niet opgewassen tegen het fantastisch combinatiespel van het Twents regioteam, de meiden bleven uit het duel en tikten de bal mooi rond, deze wedstrijd werd gewonnen met 2-1. Diep onder de indruk van de speelsters van dit team waren de verwachtingen bij het publiek en organisatie hoog voor de laatste wedstrijd. Maar het oog werd beloond! Wederom oogstrelende combinaties werden op de grasmat uitgevoerd en met dit prachtig verzorgde voetbal werd ook de laatste tegenstander van de dag, OJC Rosmalen, verslagen (3-0).
Rosmalen maakte de meiden gedurende de wedstrijd zelfs complimenten! Het Twents regioteam nam met trots de grote beker in ontvangst! Eerste worden is een geweldige prestatie maar als samengesteld team, waarbij meiden elkaar niet eens allemaal kenden en nog nooit samen hadden gespeeld is een topprestatie! De speelsters hebben het Twents regioteam meer dan goed op de kaart gezet! Ana Nassette (2003), werd benoemd tot speelster van het toernooi! Zij krijgt een geweldig trainingspak van het vrouwenvoetbalmerk Liona. Op 19 juli zal het Twents regioteam voetballen tegen meiden uit IJsland. Wilt U meer info over deze wedstrijd stuur dan even een mail naar meisjesvoetbal-fcberghuizen@hotmail.nl
Het bericht Twents regioteam wint Top Girls Toernooi 2017 verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.