Voetbalsters IJzendijke gevangen in een boek
Tien jaar vrouwenvoetbal in IJzendijke. ,,Dat is een boek waard”, vond Frans Meijaard. En hij voegde de daad bij het woord.
De schrijver uit Breskens is zelf al jarenlang vaste bezoeker van de thuiswedstrijden met meestal een fototoestel in de aanslag. Meijaard ging een jaar lang aan de slag met het verzamelen van informatie, statistieken en foto’s. Het eindproduct mag er zijn. Het boek in de blauwwitte clubkleuren leest gemakkelijk weg, met smeuïge verhalen waar soms fictie en werkelijkheid door elkaar lopen, afgewisseld met schitterende anekdotes, vaak in onvervalst dialect, geïllustreerd met prachtige foto’s.
Het eerste exemplaar met de aparte titel ‘Aaahn dek ‘ (de kreet waarmee de voetbalsters zich voor de wedstrijd oppeppen) werd op het sportcomplex van IJzendijke uitgereikt aan Maud Kuijpers en Rosanne Lammers, boegbeelden en tien jaar geleden initiatiefneemsters van de vrouwentak van IJzendijke.
Bron: Pzc.nl
Fotografie: Nicolai Peter
Het bericht Voetbalsters IJzendijke gevangen in een boek verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.