Damesvoetbal RSS

Dagelijks het laatste damesvoetbalnieuws voor jou verzameld!

Aanvoerster aast tegen Engeland op revanche

Sherida Spitse nam na twee wedstrijden de aanvoerdersband over van Mandy van den Berg en kan donderdagavond als captain revanche nemen op de verloren halve eindstrijd tegen Engeland in 2009.

Destijds zat een jonge Spitse op de bank toen ze Jill Scott in het tweede deel van de verlening de 2-1 op het scorebord zag zetten. Toch is het voetbal dat Oranje speelt nu heel anders dan acht jaar geleden, zegt de 137-voudig international tegenover Algemeen Dagblad. “In 2009 was ons spel vooral gebaseerd op tegenhouden en op de counter proberen doelpunten te maken. Nu zit er veel meer voetbal in dit Oranje. En als het voetballend even niet gaat, knokken we met elkaar om geen doelpunt tegen te krijgen.”

Het feit dat de halve finale binnen no time was uitverkocht en ook de 1.600 extra beschikbaar gekomen kaarten dinsdag binnen vijf minuten waren uitverkocht, laat zien dat Oranje populair is. “Het geeft alleen maar meer energie als je voor zoveel fans kan voetballen. Het zou mooi zijn als er door onze successen op het Europees Kampioenschap in de toekomt ook meer mensen komen kijken bij de Nederlandse clubs. Want ja, dat mag wel wat meer.”

Waar veel liefhebbers het affiche Nederland-Engeland al bestempelen als ‘de finale’, kijkt Spitse daar anders tegenaan. “Nee, zo zien wij het niet. Het is toch echt de halve finale en daarna kijken we wel verder.”

Het bericht Aanvoerster aast tegen Engeland op revanche verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *