Damesvoetbal RSS

Dagelijks het laatste damesvoetbalnieuws voor jou verzameld!

Onderzoek | De feiten en cijfers van de landelijke competities

In het amateurvoetbal zijn tot nu toe in totaal 243 wedstrijden gespeeld verdeeld over de Topklasse A, Hoofdklasse A en B en 1e klasse A, B, C, en D.  Hierbij werden maar liefst 953 doelpunten gemaakt, wat een gemiddeld aantal van 3,92 doelpunt per wedstrijd betekent. De meeste doelpunten werden gescoord in de 1e klasse B (163) en 1e klasse C (162).

Topklasse A

In de Topklasse A werden 131 doelpunten gemaakt. Dit brengt het gemiddelde in deze klasse op 3,74 doelpunten per wedstrijd. Saestum en DTS Ede voeren de lijst aan met beiden achttien punten uit zes wedstrijden, waarbij Saestum met een iets hoger doelgemiddelde (19 tegenover 16) momenteel aan het langste eind trekt. Beide teams zijn tevens verantwoordelijk voor de meest opvallende zeges in de Topklasse. Zo won DTS Ede op 23 september met 8-0 van SSS. Saestum scoorde op 30 september eveneens acht keer tegen RCL. Deze wedstrijd eindigde uiteindelijk in 2-8. Met nul punten uit zes wedstrijden is Barendrecht de hekkensluiter van de Topklasse.

Hoofdklasse A

Het minst aantal doelpunten (107) werd gescoord in Hoofdklasse A. Geen enkel team kan een 100% zege achter haar naam noteren. Hier staat tegenover dat er ook geen enkel team is met nul punten. De meeste doelpunten in één wedstrijd werden gemaakt bij Heerenveense Boys- sc Klarenbeek. Deze wedstrijd werd op 30 september gespeeld en eindigde in 3-5. Nipt op de tweede plaatst staat de wedstrijd van 7 oktober tussen sc Klarenbeek en Jong sc Heerenveen. Na afloop stond hier een 0-7 op het scorebord. Jong sc Heerenveen is ook verantwoordelijk voor de derde plek in dit doelpuntenklassement. Op 4 november won zij met 5-0 van FC Rijnvogels.

Hoofdklasse B

In Hoofdklasse B werden beduidend meer doelpunten gescoord dan in Hoofdklasse A: maar liefst 133. Gemiddeld werden in deze klasse 3,91 doelpunten per wedstrijd gescoord. Sc ‘t Zand staat bovenaan met achttien punten uit zes wedstrijden. Nuenen staat onderaan met nul punten uit vijf wedstrijden.

Opvallend in de Hoofdklasse is dat er bij veel wedstrijden hoge scores werden genoteerd. Zo eindigde op 1 oktober Trekvogels – Bavel met 0-5 en FC Gelre – sv Venray met 6-2. Een week later noteerde Rigtersbleek een 6-1 overwinning op Nuenen. Op 29 oktober won SVO Fortune ’54 met 6-2 van Eldenia en sc ’t Zand met 5-0 van Prinses Irene. Op 5 november pakte de Eldenia de drie punten tegen Rigtersbleek. Het won in Arnhem met 6-3.

1e klasse A

Met 115 doelpunten staat de 1e klasse A weliswaar op de tweede plek als het gaat om het minste aantal goals per wedstrijd, maar in deze klasse zijn ook beduidend minder wedstrijden (29) gespeeld. Gemiddeld kunnen daarom toch 3, 97 doelpunten per wedstrijd worden genoteerd. De reden dat het aantal wedstrijden in deze klasse zoveel lager ligt, komt voort uit het feit dat Barendrecht VR2 zich teruggetrokken heeft uit de competitie. De reeds gespeelde wedstrijden komen daarmee te vervallen.

De grootste zeges in de 1e klasse A werden gehaald tussen Oranje Nassau-Smerdiek (8-0) en Berkel-Smerdiek (6-2), welke respectievelijk op 30 september en 7 oktober werden gespeeld. Ook op 14 oktober sprongen een wedstrijd eruit. Oranje Nassau-Wartburgia VR2 eindigde in 5-2.

1e klasse B

Zoals eerder vermeld werden in de 1e klasse B 163 doelpunten gescoord. Dit betekent een gemiddelde van 4,66 doelpunten per wedstrijd. Het doelpuntentotaal werd onder meer opgekrikt door de monsterzege 30 september, toen sc Stiens met 8-1 won van Hollandscheveld. Deze laatste verloor ook op 14 oktober met grote cijfers. Ditmaal was ACV de tegenstander. Zij won toen met 0-9. Opvallend is dat er meer wedstrijden zijn waarin veel doelpunten werden gemaakt. Op 23 september won ASC ’62 met 5-1 van VIOD VR2 en moest Vitesse ’63 t nipt haar meerdere erkennen in The Knickerbockeres (5-6). Deze laatste won op 14 oktober met 6-0 van HTC en op 4 november van VIOD VR 2 (2-5). Ten slotte won Vitesse ’63 op 14 oktober met 6-4 van Oranje Nassau VR 2.

1e klasse C

Met 162 doelpunten en een gemiddelde van 4,38 doelpunten per wedstrijd wordt er veel gescoord in de 1e klasse C. In deze klasse valt met name de zege van Maarssen op 15 oktober op. Zij won toen met 1-11 van Alcmaria Vitrix. Laatstgenoemde ploeg verloor twee weken eerder eveneens met opvallende cijfers. Het werd toen 1-7 tegen Victoria Boys. Eenzelfde overwinning haalde Victoria Boys overigens op 15 oktober ook tegen De Blokkers. Andere noemenswaardige wedstrijden in deze categorie zijn Witkampers-Hoogland (6-1), RKDEO–Maarssen (0-6) en SDO-VDZ (5-3). Alle drie deze wedstrijden werden gespeeld op 1 oktober. OP 15 oktober won SDO met 6-0 van De Zweef, op 22 oktober volgde een zege van Victoria Boys op hetzelfde Zweef met 5-1. Twee opvallende wedstrijden op 29 oktober waren die tussen Kolping Boys-Witkampers (0-6) en SDO-Alcmaria Victrix (6-0). 5 November werden nog zeven doelpunten gescoord in de wedstrijd Victoria Boys-Maarssen. Het werd 2-5.

Dat Alcmaria Vitrix in negatieve zin het lijstje aanvoert van opvallendste uitslagen, is niet verrassend. In de 7 wedstrijden die zij tot nu toe gespeeld hebben wisten zij nog geen enkel punt te halen. Opvallend in deze klasse zijn ook de vaak grote zeges van het Bussumse SDO. Niet voor niets voeren zij de lijst aan met een 100% score.

1e klasse D

In de 1e klasse D werden weliswaar 142 doelpunten gescoord, maar hier werden ook de meeste wedstrijden (38) gespeeld. Het gemiddeld aantal wedstrijden per wedstrijd is dan ook ‘slechts’ 3,74. Nooit Gedacht staat bovenaan in de competitie met achttien punten uit zes wedstrijden. Deze club uit Geffen mag dan ook regelmatig aardig wat doelpunten achter hun naam noteren. Zo scoorde het op 1 oktober 1-5 tegen HRC’14, op 8 oktober 7-0 tegen Bekkerveld en op 5 november 0-6 tegen Venlosche Boys.

De grootste zege werd echter gehaald op 22 oktober. DSE-Baronie werd 12-1. Twee weken eerder moest Baronie ook al een nederlaag accepteren tegen Nijnsel/TVE. Het werd toen 8-0. Ten slotte zijn ook nog de wedstrijden noemenswaardig tussen DVC’26-Someren (1-5), Someren-Baronie (5-1) en DSE-Nijnsel/TVE (6-0). Eerstgenoemde wedstrijd werd gespeeld op 8 oktober. De andere twee op 5 november.

competitie in cijfers
dd 05-11-2017
aantal wedstr. aantal doelp. gem. aantal doelp./wedstr.
topklasse 35 131 3,74
hoofdklasse A 35 107 3,06
hoofdklasse B 34 133 3,91
1e klasse A 29 115 3,97
1e klasse B 35 163 4,66
1e klasse C 37 162 4,38
1e klasse D 38 142 3,74
TOTAAL 243 953 3,92

Het bericht Onderzoek | De feiten en cijfers van de landelijke competities verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *