Damesvoetbal RSS

Dagelijks het laatste damesvoetbalnieuws voor jou verzameld!

Scheidsrechter | Bibiana Steinhaus weer beste van de wereld

Dit jaar was hét jaar voor de Duitse Bibiana Steinhaus. Ze mocht fluiten op het afgelopen EK en tijdens de Champions League finale tussen Olympique Lyonnais en Paris Saint-Germain. Daarnaast kreeg ze nog een primeur. In mei 2017 keurde de Duitse voetbalbond (DFB) het goed dat ze als eerste vrouwelijke scheidsrechter in de Bundesliga wedstrijden mocht gaan fluiten. Ze was (en is) daarmee de eerste vrouw die in één van de vijf grootste mannenvoetbalcompetities van de wereld actief is.  En nu mag ze zich ook nog eens beste vrouwelijke scheidsrechter ter wereld noemen.

Steinhaus floot al in de 2e Bundesliga en is 10 jaar actief in het internationale vrouwenvoetbal. Ze floot o.a. de WK finale van 2011, de Olympische Spelen van 2012 en de Champions League finale in Wales.

Net als bij de keepsters ging het bij de verkiezing van de scheidsrechters ook maar tussen twee hoofdpersonen, Steinhaus en de Zwitserse Esther Stäubli. Stäubli  moest echter haar meerdere erkennen in Steinhaus, die met een groot puntenverschil alweer voor de derde keer de titel won. Ze won deze namelijk ook al in 2013 en 2014. De Zwitserse had overigens ook een primeur, zij floot als eerste vrouw op het WK Onder 17 (jongens) in India.

De prijs wordt jaarlijks uitgereikt door het IFFHS. Deze International Federation of Football History & Statistics is een door de FIFA erkende organisatie die records en statistieken bijhoudt op het gebied van voetbal.

De totale punten verdeling is als volgt:

# Scheidsrechter Land PNT
1 Bibiana Steinhaus Duitsland 232
2 Esther Stäubli Zwitserland 137
3 Stephanie Frappart Frankrijk 50
4 Katerina Monzul Oekraïne 38
5 Katalin Kulcsar Hongarije 35
6 Riem Hussein Duitsland 26
7 Pernilla Larsson Zweden 18
8 Anastasia Pustovoitova Rusland 17
9 Carina Vitulano Italië 15
10 Olga Miranda Paraguay 14
11 Teodora Albon Roemenië 12
12 Claudia Umpierrez Uruguay 12
13 Sara Persson Zweden 11
14 Jana Adamkova Tsjechië 8
15 Kate Jacewicz Australië 7
16 Carol Chenard Canada 6
17 Gladys Lengwe Zambia 2
18 Ri Hyang OK Noord-Korea 1

 

Het bericht Scheidsrechter | Bibiana Steinhaus weer beste van de wereld verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *