Opleiden | Brabantse Meisjesacademy leidt op voor profcarrière
De Brabantse Meisjesacademy is een nieuwe naam binnen het meidenvoetbal. De insteek is talenten op te leiden voor een profcarrière volgens de werkwijze die ook bij clubs als NAC Breda en Feyenoord bij de jongens gangbaar is.
De academie komt voort uit de DIA Meisjesacademy en bestaat uit een samenwerkingsverband tussen DIA uit Teteringen, JEKA uit Breda en UVV’40 uit Ulvenhout. Yuri van Brummelen is vanaf het begin aan betrokken bij de DIA Meisjesacademie.
“Er was voor toptalenten in het meisjesvoetbal gewoon helemaal niks”, legt hij uit aan BN DeStem. Talenten afleveren doet de academie dan ook: “Van de huidige zestien meiden, spelen er acht ook bij de KNVB en vier daarvan zitten in de landelijke selectie.”
De DIA Meisjesacademy heeft momenteel één talententeam, dat uitkomt in de categorie onder vijftien jaar. Het is de bedoeling om vanaf komend seizoen te beginnen met een team onder de veertien jaar en een team onder de twaalf jaar, om zo de doorstroming te verbeteren. Zien we over een aantal jaar meiden vanuit de Brabantse Meisjesacademy doorstromen naar Oranje?
Het bericht Opleiden | Brabantse Meisjesacademy leidt op voor profcarrière verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.