Hoofdklasse B | Streekderby tussen sc Woezik en vv Eldenia
In deze terugkerende rubriek beschouwen we iedere speelronde voor op de komende wedstrijden die worden gespeeld in de Hoofdklasse B. Dankzij deze exclusieve voorbeschouwing van vrouwenvoetbalnieuws.nl lees je alles over de krakers van iedere speelronde en de huidige stand van zaken in de competitie.
Ook in de Hoofdklasse B werden er twee van de zes wedstrijden afgelast: de concurrentiestrijd tussen Bavel en vv Rigtersbleek en RKSV Nuenen vs. sv Venray. Er hebben ook geen wijzigingen op de ranglijst plaats gevonden.
Eentonig als het is gaat sc ’t Zand nog steeds aan kop in de Hoofdklasse B. Aankomende zondag krijgen ze de nummer drie SVO Fortuna’54 op bezoek. Het onderlinge verschil is maar vier punten, wel heeft SVO Fortuna ’54 een wedstrijd meer gespeeld. Voor sc ’t Zand is het vervolg van het seizoen simpel, blijven winnen en sc Woezik en SVO Fortuna’54 voor blijven. SVO Fortuna’54 denkt hier anders over en zal het gat zo klein mogelijk willen maken. sc Woezik is nog altijd in de achtervolging als nummer twee, dit weekend krijgen ze vv Eldenia op bezoek. sc Woezik hoopt op een misstap van sc ’t Zand en voor vv Eldenia geldt dat ze het gat van elf punten met de nummer drie moeten zien te verkleinen.
Bavel is de huidige nummer vijf en neemt het op tegen FC Gelre, de nummer negen. Bavel moet zorgen dat het vv Eldenia achterna blijft gaan en bij winst kunnen ze zelfs op de vierde plek komen. FC Gelre voelt de hete adem van Prinses Irene in de nek wil niet zakken naar de tiende plek aangezien ze dan op een promotie/degradatieplek komen te staan. vv Rigtersbleek staat op de zesde plek en krijgt de nummer elf sv Venray op bezoek. vv Rigtersbleek is een concurrent van vv Eldenia en Bavel, maar heeft Trekvogels ook nog als concurrent, winst is dus essentieel om de zesde plek te behouden. sv Venray is langzamerhand omhoog aan het klimmen en maakt het gat met niet-promotie/degradatieplekken steeds kleiner, ook hebben ze een aantal wedstrijden minder gespeeld.
Trekvogels neemt het als nummer zeven op tegen de nummer tien Prinses Irene. Trekvogels zit dus midden in die concurrentiestrijd van ongeveer vijf teams en winst is dus zeer welkom. Prinses Irene dreigt naar de elfde plek te zakken en om dat te voorkomen moeten er zoveel mogelijk wedstrijden gewonnen worden. De laatste wedstrijd is die tussen sc Buitenveldert VR2 en de hekkensluiter RKSV Nuenen. sc Buitenveldert VR2 is ook één van de teams in de middenmoot en kan geen punten verliezen. RKSV Nuenen staat nu acht punten achter op de nummer elf en het ontlopen van degradatie lijkt geen makkelijke opgave te worden. Ook dit weekend dus aardig wat spanning in de Hoofdklasse B.
Het tussenklassement:
| # | Team | GS | DPV | DPT | DS | PNT |
| 1 | sc ’t Zand (P1) | 14 | 37 | 8 | 29 | 37 |
| 2 | sc Woezik | 13 | 31 | 9 | 22 | 33 |
| 3 | SVO Fortuna’54 | 15 | 33 | 15 | 18 | 33 |
| 4 | vv Eldenia | 14 | 33 | 26 | 7 | 22 |
| 5 | Bavel | 13 | 26 | 19 | 7 | 20 |
| 6 | vv Rigtersbleek | 14 | 29 | 23 | 6 | 19 |
| 7 | Trekvogels | 13 | 22 | 26 | -4 | 18 |
| 8 | sc Buitenveldert VR2 | 14 | 20 | 28 | -8 | 16 |
| 9 | FC Gelre | 15 | 24 | 32 | -8 | 12 |
| 10 | Prinses Irene | 15 | 19 | 41 | -22 | 10 |
| 11 | sv Venray | 11 | 16 | 26 | -10 | 9 |
| 12 | RKSV Nuenen | 13 | 6 | 43 | -37 | 1 |
Het bericht Hoofdklasse B | Streekderby tussen sc Woezik en vv Eldenia verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.