Nieuws | UEFA zet in op vrouwenvoetbal: “The next big thing”
Peter Willems is hoofd marketing en sponsoring bij de UEFA. De Europese voetbalbond is de laatste jaren bezig met het promoten van het vrouwenvoetbal. In gesprek met Sport/Voetbalmagazine verduidelijkt hij het strategische plan: “We zijn nu bezig om van vier professionele speelsters YouTube-helden te maken. Elke week vloggen zij voor ons. Ze tonen ons wat ze de hele dag doen: eten maken, naar de film gaan, trainen. Je kunt je niet voorstellen hoe populair dat is.”
De UEFA gelooft fel in de popularisering van vrouwenvoetbal, legt Willems uit: “We geloven dat het the next big thing is. De vrouwensporten worden belangrijker, de Nikes van deze wereld investeren er sterk in en er is veel aandacht voor gender equality. Al die stromingen samen brengen een golf teweeg.”
“We zijn nu een mooi investeringsplan aan het uitrollen om het vrouwenvoetbal in onze 55 federaties te doen groeien”, vervolgt Willems. “Vooraf deden we veel onderzoek naar de redenen waarom meisjes graag voetballen en de redenen waarom jongens graag voetballen. Een jongen wil voetballen omdat hij de volgende Lionel Messi wil worden. Een meisje wil fun beleven met haar vriendinnen. Dus moet je dat vrouwenvoetbal anders benaderen.”
“Zo verschilt in Denemarken de cursus om jongens te trainen van die om meisjes te trainen; bij meisjes moet je meer pleziermomenten inbouwen. Maar de allereerste stap die het vrouwenvoetbal nu moet zetten, is: het product goed ontwikkelen, anders kun je het moeilijk in de markt zetten. Als een meisje er door een advertentiecampagne van overtuigd wordt dat voetbal iets voor haar is, moet zij de weg vinden naar een club. België doet het op dat vlak niet slecht, maar veel andere federaties hebben nog niet genoeg clubs”, aldus Willems.
Foto: UEFA.tv – Youtube // #WePlayStrong
Het bericht Nieuws | UEFA zet in op vrouwenvoetbal: “The next big thing” verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.