1e Klasse A | Kampioensstrijd tussen Berkel en Oranje Nassau
In deze terugkerende rubriek beschouwen we iedere speelronde voor op de komende wedstrijden die worden gespeeld in de Eerste klasse A. Dankzij deze exclusieve voorbeschouwing van vrouwenvoetbalnieuws.nl lees je alles over de krakers van iedere speelronde en de huidige stand van zaken in de competitie.
De wedstrijden van afgelopen zaterdag hebben niet voor grote verrassingen gezorgd op de ranglijst. De enige wijziging die heeft plaatsgevonden is de wisseling van de nummers acht en negen. sc ’t Gooi heeft de achtste plek van RVVH VR2 overgenomen waardoor RVVH VR2 gezakt is naar de negende plek. Morgen staat alweer de achttiende speelronde op het programma.
Berkel is nog altijd koploper na de magere overwinning op Sporting’70. Morgen vindt de wedstrijd plaats waarbij alles op het spel staat. Berkel gaat namelijk op bezoek bij de nummer twee Oranje Nassau. Het onderlinge verschil is twee punten én Oranje Nassau heeft een wedstrijd minder gespeeld. Bij winst kan Oranje Nassau de koppositie dus overnemen en bij verlies ziet het Berkel verder uitlopen. De nummer drie DSS moeten we ook niet vergeten, die liggen namelijk op de loer voor wanneer de teams puntenverlies lijden. DSS staat vier punten achter op Oranje Nassau en zes punten op Berkel, ook voor DSS is er dus nog van alles mogelijk, ze zijn sowieso al zeker van de nacompetitie, maar directe promotie is natuurlijk altijd beter. DSS neemt het morgen op tegen de nummer elf Smerdiek. Smerdiek staat acht punten achter op de nummer tien en negen punten op de nummer negen, nacompetitie lijkt op dit moment dus het hoogst haalbare.
Saestum VR2 is de nummer vier van de competitie, zij nemen het morgen op tegen de nummer zeven ASV Wartburgia VR2. Het onderlinge verschil tussen deze twee teams is vijftien punten. Saestum VR2 is nog volop in de race voor de derde periodetitel en kan zich dus geen verliespunten permitteren, er moet morgen dus gewoon gewonnen worden. Voor ASV Wartburgia VR2 is het ook van belang om te winnen. Het gat met de nacompetitie is slechts vier punten en met nog vijf wedstrijden (sommige teams zes) te spelen is dit gat niet enorm. ASV Wartburgia VR2 zal morgen dan ook vol de strijd aangaan met Saestum VR2. IJFC, wat op een vijfde plek staat, gaat op bezoek bij de nieuwe nummer negen van de competitie RVVH VR2. IJFC doet net als Saestum VR2 nog volledige mee voor de derde periodetitel en kan de punten dus erg goed gebruiken. RVVH VR2 kan niet rustig aan doen, ze zijn nu één punt verwijderd van de nacompetitie, wel hebben ze een wedstrijd minder gespeeld dan de concurrentie. Desondanks moeten er punten gepakt worden om directe handhaving veilig te stellen.
Sporting’70 neemt het als nummer zes op tegen de nieuwe nummer acht sc ’t Gooi. Sporting’70 zien we volgend seizoen weer terug in de 1e Klasse A, nacompetitie voor promotie lijkt er niet meer in te zitten en de nacompetitie voor degradatie lijkt ver genoeg verwijderd om te ontlopen, maar er gebeuren nog weleens rare dingen in het voetbal. Voor sc ’t Gooi is het nog niet meteen een uitgemaakte zaak, zij zijn maar twee punten verwijderd van de nacompetitiestreep en zullen de aankomende wedstrijd dus echt aan de bak moeten om dit gat te vergroten. De laatste wedstrijd is die tussen Be Quick’28 VR2 en BVV Barendrecht VR2, respectievelijk de nummers tien en twaalf van de competitie. Be Quick’28 VR2 staat momenteel op nacompetitie, maar aangezien de verschillen onderin enorm klein zijn is er nog van alles mogelijk voor Be Quick’28 VR2. Dit geldt helaas niet voor BVV Barendrecht VR2, zij zullen direct degraderen naar de 2e Klasse.
Het tussenklassement:
| # | Team | GS | DPV | DPT | DS | PNT |
| 1 | Berkel | 17 | 51 | 23 | 28 | 43 |
| 2 | Oranje Nassau | 16 | 72 | 18 | 54 | 41 |
| 3 | DSS (P1) | 17 | 69 | 23 | 46 | 37 |
| 4 | Saestum VR2 | 17 | 47 | 17 | 30 | 34 |
| 5 | IJFC | 17 | 60 | 26 | 34 | 30 |
| 6 | Sporting ’70 | 16 | 29 | 22 | 7 | 25 |
| 7 | ASV Wartburgia VR2 | 17 | 34 | 40 | -6 | 19 |
| 8 | sc ‘t Gooi | 17 | 53 | 54 | -1 | 17 |
| 9 | RVVH VR2 | 16 | 27 | 29 | -2 | 16 |
| 10 | Be Quick ’28 VR2 | 17 | 19 | 35 | -16 | 15 |
| 11 | Smerdiek | 17 | 15 | 60 | -45 | 7 |
| 12 | BVV Barendrecht VR2 | 16 | 4 | 133 | -129 | -4 |
Foto: Berkel
Het bericht 1e Klasse A | Kampioensstrijd tussen Berkel en Oranje Nassau verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.