Voorbeschouwing | Kraker tussen Ajax en FC Twente
De afgelopen vier duels tussen de twee ploegen eindigden allemaal in een 1-1 gelijkspel. Ajax en FC Twente zullen daar vrijdag 20 april 2018 verandering in willen brengen. De topper in de kampioenspoule van de Eredivisie begint om 19:30 uur.
Het is de eerste ontmoeting in de kampioenspoule tussen de twee favorieten voor de titel. FC Twente gaat nog altijd aan de leiding, met 23 punten. Ajax volgt op 22 punten.
Waar de ploeg van trainer Benno Nihom al vier duels ongeslagen is, gaat het bij Twente de laatste weken wat moeizaam. Eerst werden de Tukkers door CTO Eindhoven na penalty’s uitgeschakeld in het bekertoernooi en de laatste competitiewedstrijd in de poule werd met 1-3 verloren van PEC Zwolle.
“Het was gewoon niet goed. Daar kunnen we kort over zijn”, aldus Maud Roetgering op de website van FC Twente. “We hebben de wedstrijd snel achter ons gelaten en met de hele groep een plan bedacht voor de laatste zes duels. Hopelijk was dit een incident en kunnen we vrijdag laten zien dat het ook maar eenmalig was.”
Roetgering verwacht een spannend duel met Ajax: “Het is een belangrijk duel, maar we spelen nog een keer thuis tegen hen. Deze wedstrijd zal dan ook niet beslissend zijn. Als we winnen slaan wij een gat van vier punten. Ajax zal dan ook moeten, wij willen.”
“Duels tussen FC Twente en Ajax zijn vaak tactische schaakspellen, maar dat is mogelijk deze keer niet het geval. Ik denk dat we er goed voor staan. We zijn de meest constante ploeg en kunnen laten zien dat we niet voor niets bovenaan staan. We hebben een goede kans om dat tegen Ajax weer te laten zien”, aldus Roetgering.
De wedstrijd tussen Ajax en FC Twente begint vrijdag om 19:30 uur. Het decor van de avond is Sportpark De Toekomst.
Foto: Nienke van der Tak
Het bericht Voorbeschouwing | Kraker tussen Ajax en FC Twente verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.