Damesvoetbal RSS

Dagelijks het laatste damesvoetbalnieuws voor jou verzameld!

UWCL | Champions League stijgt in populariteit: “Nederlandse speelsters houden het langer vol”

Vanavond staat de UEFA Women’s Champions League-finale tussen Olympique Lyon en VfL Wolfsburg op het programma. Het duel gaat tussen de huidige nummer één – Olympique Lyon – en twee – VfL Wolfsburg – van de Europese ranglijst voor vrouwenteams.

De finale wordt live uitgezonden door Ziggo Sport. Dat ligt in lijn met de toegenomen aandacht in Nederland voor de Champions League. “Het helpt dat de Nederlandse speelsters het langer volhouden in het toernooi”, zegt Leoni Blokhuis, zaakwaarnemer van onder andere Shanice van de Sanden, in gesprek met het NRC. Tessel Middag bereikte met Manchester City de halve finale, terwijl Lieke Martens (FC Barcelona) een ronde eerder werd uitgeschakeld. Van de Sanden staat vanavond met Lyon in de finale.

Lyon gaat donderdagavond voor de derde Champions League-winst op rij en is in de Franse competitie onverslaanbaar. Dit seizoen werd de club van Van de Sanden voor het twaalfde seizoen op rij kampioen. Volgens Blokhuis is Lyon met geen Nederlandse club te vergelijken: “Het is een andere wereld. Vrouwen zijn echt geïntegreerd, one-of-the-guys. Op het trainingscomplex heb je een apart veld voor de mannen en de beloften, maar ook voor de vrouwen.”

De wedstrijd tussen Olympique Lyon en VfL Wolfsburg in het Valeri Lobanovskystadion in Kiev begint donderdagavond om 18:00 uur.

 

Foto: Nienke van der Tak

Het bericht UWCL | Champions League stijgt in populariteit: “Nederlandse speelsters houden het langer vol” verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *