Topklasse| Alle beslissingen zijn gevallen
In deze terugkerende rubriek beschouwen we iedere speelronde voor op de komende wedstrijden die worden gespeeld in de Topklasse. Dankzij deze exclusieve voorbeschouwing van vrouwenvoetbalnieuws.nl lees je alles over de krakers van iedere speelronde en de huidige stand van zaken in de competitie.
Saestum is vorige week kampioen geworden van Nederland op het hoogste amateurniveau voor de vrouwen, namens vrouwenvoetbalnieuws.nl: GEFELICITEERD met het kampioenschap! Ook de andere beslissingen in deze competitie zijn al gevallen, zo weten we dat Jong vv Alkmaar nacompetitie gaan spelen en dat BVV Barendrecht direct degradeert. De wedstrijden van morgen zullen dus vooral gelden als formaliteit, de teams die nacompetitie spelen zullen deze wedstrijden kunnen beschouwen als oefenwedstrijd.
Saestum krijgt als kersverse kampioen de nummer twee DTS Ede op bezoek, het leek er een lange tijd op dat deze wedstrijd zou gelden als DE kampioenswedstrijd, maar nu is het gewoon een leuke seizoensafsluiter zonder dat er iets op het spel staat, al is het natuurlijk wel leuk om van de kampioen te winnen. De nummer drie ASV Wartburgia krijgt de nummer vier sc Buitenveldert op bezoek, een mooi Amsterdams onderonsje, bij verlies kan sc Buitenveldert nog ingehaald worden door Ter Leede en dat zullen ze toch niet willen.
Ter Leede gaat als nummer vijf op bezoek bij de nummer zes Jong PEC Zwolle, beide teams zullen de laatste wedstrijd goed af willen sluiten en Ter Leede kan bij winst eventueel nog op een vierde plek eindigen. FC Eindhoven krijgt als nummer zeven de nummer acht op bezoek, SSS. Beide teams hebben zich in het eerste seizoen Topklasse dus weten te handhaven en zullen er volgend jaar allebei weer klaar voor zijn.
De nummer negen Jong ADO Den Haag is de dans net ontsprongen en handhaaft zich ook dit seizoen in de Topklasse, morgen spelen ze de laatste wedstrijd uit tegen BVV Barendrecht die een teleurstellend seizoen hebben gedraaid. De laatste wedstrijd is die tussen de nummer tien en elf, respectievelijk Jong vv Alkmaar en RCL. Beide teams kunnen zich gaan opmaken voor de nacompetitie en ze kunnen deze wedstrijd dan ook zien als een zeer goede oefenwedstrijd.
Het tussenklassement:
| # | Team | GS | DPV | DPT | DS | PNT |
| 1 | Saestum | 21 | 80 | 15 | 65 | 57 |
| 2 | DTS Ede | 21 | 80 | 24 | 56 | 52 |
| 3 | ASV Wartburgia | 21 | 42 | 29 | 13 | 41 |
| 4 | sc Buitenveldert | 21 | 52 | 28 | 24 | 37 |
| 5 | Ter Leede | 21 | 77 | 32 | 45 | 36 |
| 6 | Jong PEC Zwolle | 21 | 55 | 35 | 20 | 32 |
| 7 | FC Eindhoven AV | 21 | 33 | 47 | -14 | 23 |
| 8 | SSS | 21 | 38 | 58 | -20 | 23 |
| 9 | Jong ADO Den Haag | 21 | 30 | 34 | -4 | 22 |
| 10 | Jong vv Alkmaar | 21 | 29 | 49 | -20 | 18 |
| 11 | RCL | 21 | 15 | 68 | -53 | 16 |
| 12 | BVV Barendrecht | 21 | 7 | 119 | -112 | -2 |
Het bericht Topklasse| Alle beslissingen zijn gevallen verscheen eerst op Vrouwenvoetbalnieuws.